
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Retainer |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10013
Ext.Price$0.10013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10013 | $0.10013 |
| 10 | $0.08921 | $0.89210 |
| 50 | $0.07949 | $3.97450 |
| 100 | $0.07140 | $7.14000 |
| 500 | $0.06413 | $32.06500 |
| 1000 | $0.05760 | $57.60000 |
| 3000 | $0.05174 | $155.22000 |
